Edukacja L-3

Zagadnienia specjalizacyjne i uzupełniajace dla specjalności TOB Więcej

Nauka L-3

Co roku odbywa się cykliczna konferencja „Inżynieria przedsięwzięć budowlanych”  Więcej

Projekty L-3

Kurs intensywny (IP - Intensive Programme) programu Erasmus to krótki cykl zajęć dydaktycznych  Więcej

Artykuły

Szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności obsługi jednego z najpopularniejszych programów do kosztorysowania ZUZIA. Ma także podnieść kwalifikacje zawodowe w zakresie praktycznego tworzenia różnego kosztorysów budowlanych z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania oraz usystematyzować wiedzę z zakresu kosztorysowania robót budowlanych.

Termin szkolenia: 25-26.11, 2-3.12

(UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia)

wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać  na adres:

oraz pocztą na adres:
Instytut Zarządzania w Budownictwie
Politechnika Krakowska
31-155 Kraków

Czas trwania szkolenia: 4 dni - 32 godz. (w tym 8 godz. wykładów i 24 godz. laboratoriów komputerowych)

Tematyka i zakres szkolenia:

Podstawy, zasady, metody sporządzania kosztorysów budowlanych.
Obsługa programu ZUZIA.
Sporządzanie różnego rodzaju kosztorysów w programie ZUZIA.

Do kogo jest adresowane szkolenie?

Osoby zainteresowane uzyskaniem lub poszerzeniem umiejętności obsługi programu ZUZIA, w tym: kosztorysanci budowlani, wykonawcy budowlani, inwestorzy rzeczoznawcy majątkowi, pracownicy firm ubezpieczeniowych zajmujący się wyceną szkód budowlanych, studenci kierunku budownictwo.

Wymagania:

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera.
O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Co uzyska uczestnik szkolenia?
Uczestnik szkolenia nabędzie lub poszerzy umiejętności w zakresie obsługi programu ZUZIA a także ugruntuje swoją wiedzę z zakresu kosztorysowania robót budowlanych. Uczestnik pozna podstawy oraz zaawansowane funkcje programu oraz uzyska umiejętność tworzenia w nim różnego rodzaju kosztorysów.
Uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, a po zakończeniu szkolenia certyfikat jego ukończenia.

Ramowy program szkolenia
:

Aktualny stan  prawny  dotyczący  kosztorysowania. Rola kosztorysanta w procesie inwestycyjnym. Podstawy  i  metody  sporządzania  kosztorysów. – 2 godz.

Przedmiarowanie robót budowlanych – 2 godz.
Układ i treść kosztorysu. Kalkulacja narzutów i kosztów zakupu. Rodzaje kosztorysów. – 2godz.
Rodzaje kosztorysów. – 2 godz.
Wprowadzenie do programu Zuzia 11.  – 4 godz.
Przedmiarowanie robót budowlanych w programie Zuzia. – 4 godz.
Opracowanie kosztorysów w programie Zuzia. – 16 godz.

Metodyka prowadzenia zajęć

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych (praca przy komputerze w sali komputerowej). Zajęcia odbywają się w  godz. 8.30-15.15, w tym przerwy kawowe.

Miejsce szkolenia:

Szkolenie odbywa się w sali komputerowej 212, 218 lub 06D w budynku Głównym Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

Kadra:

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej, członków Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, rzeczoznawców kosztorysowanych SKB.

Odpłatność:

Odpłatność za szkolenie wynosi 1200 zł (w tym 4 dni szkolenia, materiały, poczęstunek w przerwach kawowych, certyfikat ukończenia szkolenia).

Regulamin szkolenia tutaj

Karta zgłoszenia tutaj

Koordynator szkolenia:

dr inż. Krzysztof Zima

Instytut Zarządzania w Budownictwie

Politechnika Krakowska

Sekretariat Instytutu Zarządzania w Budownictwie

tel./fax 12 628 20 29 (pon. – piątek w godz. 9.00 – 14.00)